Jeans-Stealer Den
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

A community forum for Wargamers and Roleplayers alike from Timisoara, Romania.


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Discutii generale despre reguli

2 participanți

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Discutii generale despre reguli Empty Discutii generale despre reguli Mar Mar 27, 2012 4:40 pm

Bogdan

Bogdan
Furacios de Gin

Citind prin carti am dat de o dilema. Se refera la magic phase si la generatul vrajilor. La pagina 489 sau 490, nu-mi aduc aminte exact spune in felul urmator:

Un Wizard de level 4 sa zicem stie un numar de vraji egal cu nivelul lui, si in exemplul dat de ei, Ionel, un vrajitor care stie Lore of Heavens genereaza sa zicem vrajile 1 2 si 4 de doua ori. Duplicatul il poate schimba cu orice vraja din acelasi lore, si orice vraja poate fi schimbata cu Signature Spell.

Acum nedumerirea mea este: Acel Ionel, Vrajitor de la Celestial College of magic in cazul in care nu isi schimba o vraja cu signature va sti Signature + 4 vraji, sau Signature +3 avand in vedere ca a schimbat una cu signature spell.

Eu am inteles varianta a doua ceea ce face modul in care jucam gresit. Acel wizard stie doar 4 spelluri, exceptie cazul in care e Loremaster pe Lore-ul respectiv, gen Teclis sau Slann cu disciplina care il lasa sa fie asa.

@Adi si ceilalti, post your ideas.

2Discutii generale despre reguli Empty Re: Discutii generale despre reguli Mar Mar 27, 2012 6:35 pm

Tarash_Bulba

Tarash_Bulba
Furacios de blugi

Hmmmz, eu inteleg asa:

- se da la inceputul jocului cu zarul cu 6 fete pt. fiecare level de wizard. Aceste numere corespund vrajilor pe care le poate casta wizard-ul in timpul meciului.

- daca da o dubla, va putea alege cea de-a doua vraja.

- o vraja poate fi luata o singura data pe armata (asta in cazul in care ai 2 wizards cu acelasi Lore).

- orice vraja poate fi inlocuita cu signature spell daca vrei.

- signature spell este singura vraja ce poate fi stiuta de mai multi wizards din aceeasi armata.

Deci noi am jucat gresit pt. ca signature spell nu este stiuta automat, ci poti alege sa o stii in locul unei alte vraji pe care o pierzi la schimb.

3Discutii generale despre reguli Empty Re: Discutii generale despre reguli Mier Mar 28, 2012 1:08 pm

Bogdan

Bogdan
Furacios de Gin

Dap, noi am jucat gresit, dar acum vom sti ce sa facem. Sunt tentat sa incerc un Archmage la un moment dat chiar daca e on foot, si alte Lores of Magic, cine stie ce combinatie inteligenta mai gasesc.

Pana acum preferatele mele sunt Life, Fire si Shadow. Beasts are vraja aia epica cu Transformation of Kadon.

Oricum la urm. meci, vom juca corect.

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Subiecte similare

-

» Reguli, clarificari si discutii

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum