Jeans-Stealer Den
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

A community forum for Wargamers and Roleplayers alike from Timisoara, Romania.


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

help against ALEPH

2 participanți

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1help against ALEPH Empty help against ALEPH Sam Iul 27, 2013 3:35 am

VenerableWolf


Furacios Biban

foarte recent am avut un meci versus ALEPH si am pierdut prin tura doi. A fost oarecum socant pentru ca nu stiam bine unitatile lui si multe dintre abilitatile pe care le avea pe modele au fost... foarte tari. am jucat in 200 de puncte iar el avea Asura cu spitfire. Dear god.... unitatea aia mi-a nenorocit Prowlerul si apoi Zeroul si apoi Intruderul cu sniper. Pe flanc avea un Ajax care se apropia amenintator. Dar cam atat am retinut din armata lui doarece restul nu au miscat deloc. Banuiesc ca avea Myrmidoni ce pazeau netrods. Desi lista mea avea 4 markere de camo pe masa (2 intruderi, i zero si un prowler) aceastea au fost facute absolut inutile de cate acel Multispectral Visor LvL3. Acuma intrebarea mea e... cum scap de Asura ? Face to Face shooting e oarecum neindicat. Are BS mare plus bonus de la Spitfire (in general)... asa ca ma gandeam la un Tomcat cu D.E.P. ? e o idee buna ? stiu ca one shot dar e AP+EXP (Asura are fucking 5 la armura sau asa ceva). Ma gandeam si la un Prowler cu ADHL dar cu aia nu rezolv mult.... ca tot poate sa traga. Exista si solutii mai exotice gen Koalas ... dar ma gandesc la ceva solutie mai directa... singura care imi vine e un Custodier cu Marker si un Zondbot cu GML. Dar sunt deschis la sugestii. Lista mea tipica in 200 de puncte e cam asa. Cu mici modificari.

3 Alguacili
1 intruder cu multi sniper
1 intruder simplu ca LT
1 Zero cu mine
1 Prowler cu Spitfire sau Sin Eater cu HMG
1 Tomcat simplu

2help against ALEPH Empty Re: help against ALEPH Sam Iul 27, 2013 6:11 pm

Tarash_Bulba

Tarash_Bulba
Furacios de blugi

La ariadna as folosi tank hunteri cu autocannons si AP HMG.

La Nomads as folosi ceva gen TAG'uri sau swarming cu pupniks si sniperi in spate, daca nu te deranjeaza proxarea Wink

3help against ALEPH Empty Re: help against ALEPH Dum Iul 28, 2013 12:52 am

VenerableWolf


Furacios Biban

nomazii duc putina lipsa de AP weapons. Am testat acuma seara Salamandra si desi a castigat meciul pentru mine mi se pare destul de sensibila si nu foarte versatia la capitolul arme si abilitati.

4help against ALEPH Empty Re: help against ALEPH Lun Iul 29, 2013 11:33 pm

Tarash_Bulba

Tarash_Bulba
Furacios de blugi

VenerableWolf a scris: Am testat acuma seara Salamandra si desi a castigat meciul pentru mine mi se pare ca ar mai trebui sa joc cateva meciuri cu ea sa rup fashu' si sa-i dau in freza la Asura
Asa, acum suna mai bine. Smile

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum