Jeans-Stealer Den
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

A community forum for Wargamers and Roleplayers alike from Timisoara, Romania.


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Protectorate of Menoth arises!

4 participanți

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Protectorate of Menoth arises! Empty Protectorate of Menoth arises! Sam Apr 23, 2011 11:46 am

Reapez

Reapez
Furacios Biban

it`s official, Joc cu Menoth.

2Protectorate of Menoth arises! Empty Re: Protectorate of Menoth arises! Sam Apr 23, 2011 12:21 pm

lemanruss

lemanruss
Furacios de Gin

Adica tzi-a adus iepurashul starter setu de menoth?

3Protectorate of Menoth arises! Empty Re: Protectorate of Menoth arises! Sam Apr 23, 2011 2:01 pm

Bogdan

Bogdan
Furacios de Gin

We're fucked!

4Protectorate of Menoth arises! Empty Re: Protectorate of Menoth arises! Sam Apr 23, 2011 4:32 pm

Reapez

Reapez
Furacios Biban

nu inca.. da la urmatoare comanda daca am bani o sa il aduca ^^

Kneel and Repent!

5Protectorate of Menoth arises! Empty Re: Protectorate of Menoth arises! Lun Apr 25, 2011 2:21 am

Bogdan

Bogdan
Furacios de Gin

Well you tried to make Vladimir repent and you failed. It shows how incompetent your Scrutators are. And what are you doing in Llael anyway? It's Khadoran territory.

6Protectorate of Menoth arises! Empty Re: Protectorate of Menoth arises! Lun Apr 25, 2011 9:56 am

lemanruss

lemanruss
Furacios de Gin

Nope, Llael e o tzara independenta. O sa avem noi grija de asta Razz Razz

7Protectorate of Menoth arises! Empty Re: Protectorate of Menoth arises! Lun Apr 25, 2011 11:14 am

Bogdan

Bogdan
Furacios de Gin

You've tried and failed. E parte din Imperiu acum prietene. Mai devreme sau mai tarziu ne vor accepta si vor vedea decadenta lor cand vor fi expusi culturii Imperiale. Nu e suficient ca vrem sa le facem un bine?

Va treziti voi si cei care v-au separat tara in doua (Protectorate) sa va bagati in treburile unei alte tari. Mai bine faceti ceva cu Cryx. Rezolvati-va problemele interne oameni buni. Loyalistii lui Vinter Raelthorne, Skorne care intra peste voi din est, separatisti fanatici religiosi cu pretentii de tara.

Nu va mai chinuiti cu noi. V-am luat Thornwood-ul, v-am luat Point Bourne si avem deja trupe peste Dragontogue River. Noi o sa curatam Thornwood-ul de Cryx dar voi vedetiva de ale voastre. Credeti ca aveti ce face in fata unui geniu ca Irusk? A unor eroi ca Alexander Karchev sau Viktor Strakhov?

Llael-ul incet isi da seama de greseli si ne imbratiseaza ca eliberatori de un trecut decadent.

Va putem oferi front comun cu Protectorate-ul dar avand in vedere ca majoritatea populatiei noastre inca il slaveste pe Menoth intr-un mod mai civilizat...

Noi doar vrem sa luam teritoriu care ne-a apartinut.

8Protectorate of Menoth arises! Empty Re: Protectorate of Menoth arises! Lun Apr 25, 2011 2:45 pm

lemanruss

lemanruss
Furacios de Gin

Astea sunt doar scuze de cotropitori.
Come and eat some lighting bolt Razz

9Protectorate of Menoth arises! Empty Re: Protectorate of Menoth arises! Mar Apr 26, 2011 2:52 pm

Bogdan

Bogdan
Furacios de Gin

Pai daca voi nu sunteti in stare de nimic eu ce sa va fac? Smile Macar cineva nu sta si face ceva. Acu hai ca te invadeaza Protectoratul, vezi ca-ti iau capitala. Lasa ca ne descurcam noi cu restul. Si nu sunt scuze pentru ca nu am gresit cu nimic.

10Protectorate of Menoth arises! Empty Re: Protectorate of Menoth arises! Mar Apr 26, 2011 5:21 pm

lemanruss

lemanruss
Furacios de Gin

Vorbesc cei care au luat-o de la Cygnar pe la toate coltzurile shi de la un timp shio fura shi de la elfi. Brr, manga style. Adica niste slabanogi. De aia v-atzi luat de Llael. Pt ca sunt micutzi shi neajutoratzi. Iar protectoratul exista pt ca ne-a fost mila de ei, ca era sa ii stergem de pe harta..

11Protectorate of Menoth arises! Empty Re: Protectorate of Menoth arises! Mar Apr 26, 2011 5:36 pm

Bogdan

Bogdan
Furacios de Gin

Spun cei cu Lebede pe steag care nu ezita sa se omoare unul pe celalalt fara prejudicii pentru putere. Cand ne-am luat-o noi de la Cygnar ca abia ne tineti sub control pe Dragontongue river? Eu ce sa va fac daca ati avut mila fata de fanatici? Ei n-ai mila fata de voi! Si i-ati tradat si pe Trollkins care se uitau la regele ala al vostru pt. ajutor cand a venit Cryx-ul peste ei. E vina noastra ca v-ati facut inca un dusman?

De la elfi nu ne-am luat-o am fosti atacati pe la spate pentru ca ei vroiau ce?..... Ne-au atacat un singur fort la frontiera in Nord. Mai bine vedeti-va de Skorne, Cryx si Menoth care-s cu ochii pe voi, lasati Llael-ul.

Ca perspectiva daca o luati de la Menoth noi tot suntem ok, pentru ca majoritatea populatiei e cu Menoth. Cryx nu are cum sa castige pentru ca le vom scoate toata influenta in Thornwood. Skorne sunt iarasi problema voastra si a celor din Menoth.

Noi ne-am recuperat teritoriile si ne consolidam pozitia acum. In sud avem armistitiu cu voi, Cryx-ul ne mai face probleme iar in Nord, elfii aia blighted nu sunt amenintare prea mare. Elfii sunt deja pusi sub observatie de catre GreyLord Convenant. O sa fie asa de comic cand o sa veniti la noi sa ne cereti ajutorul....si noi datorita religiei majoritare o sa ii ajutam pe cei din Protectorat. De unde credeti ca au specificatiile pt. Cortexuri, sasiuri de Warjacks si arme?

Ca ai niste zglobii pe acolo gen Vindictus... ma rog. Severius pana acum s-a tinut de cuvant. Asa ca ciocul de Lebaduta mic ca-l papa ursul.

12Protectorate of Menoth arises! Empty Re: Protectorate of Menoth arises! Mar Apr 26, 2011 8:08 pm

lemanruss

lemanruss
Furacios de Gin

Mah, tu ai vazut ce facuram din postul omului? Daca chiar vrei gilceava "on character" deschide topic nou.

Back on topic: De abia astept sa itzi vad starter setu de menoth. Par mai slabi la prima vedere, dar jucatzi cum trebe o sa rupa fishu.
Go go Iulian. Mai un pic shi avem toate factiunile din warmachines acoperite Razz

13Protectorate of Menoth arises! Empty Re: Protectorate of Menoth arises! Mar Apr 26, 2011 8:53 pm

Tarash_Bulba

Tarash_Bulba
Furacios de blugi

Deci pana la urma te-ai hotarat la Protectorat.
Zuper si felicitari.

Te astept la joace de invatat Warmahordes.

P.S.: Bah, acu sunteti 4 cu factiuni de Warmachine, nu va place la niciunu' si factiunile de Hordes? Remember kids, FURY beats FOCUS anyday. Wink

14Protectorate of Menoth arises! Empty Re: Protectorate of Menoth arises! Mier Apr 27, 2011 10:41 am

Bogdan

Bogdan
Furacios de Gin

Bai momentan am rusnaci de cumparat. Mai vedem dupa.

15Protectorate of Menoth arises! Empty Re: Protectorate of Menoth arises! Mier Apr 27, 2011 10:54 pm

Reapez

Reapez
Furacios Biban

forum drama.. lol Smile)

it`s ok..

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Subiecte similare

-

» Menoth Q&A

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum