Jeans-Stealer Den
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

A community forum for Wargamers and Roleplayers alike from Timisoara, Romania.


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Iron Kingdoms lore discussion

3 participanți

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Iron Kingdoms lore discussion Empty Iron Kingdoms lore discussion Mier Mar 30, 2011 5:35 pm

Bogdan

Bogdan
Furacios de Gin

Fratilor am si eu cateva nedumeriri in legatura cu ceva chestii din Iron Kingdoms.

1) Desi urasc sa joc impotriva lor, sunt total indragostit de Satyxis. Stie cineva care este durata de viata a unei Satyxis? Am cautat in cartea de Cryx si nu am putut sa-mi dau seama. Skarre nu pare a fi foarte batrana (30-40 de ani poate), cel putin asta am dedus eu.

2) Asta e o intrebare pentru Sataniel - ai idee ce se intampla cu femei luate prizoner de Satyxis? Sau pur si simplu le omoara? Am ceva ce ma roade de ceva timp Smile. De ce intreb este faptul ca dupa ce termin povestea de Vampire Counts as vrea sa scriu ceva in care sa apara Satyxis.

3) Ce se intampla cu copiii Satyxis baieti? Sigur sunt si din astia? Sunt tinuti sclavi? Omorati?

2Iron Kingdoms lore discussion Empty Re: Iron Kingdoms lore discussion Mier Mar 30, 2011 8:06 pm

sataniel

sataniel
Furacios de blugi

Bogdan a scris:Fratilor am si eu cateva nedumeriri in legatura cu ceva chestii din Iron Kingdoms.

1) Desi urasc sa joc impotriva lor, sunt total indragostit de Satyxis. Stie cineva care este durata de viata a unei Satyxis? Am cautat in cartea de Cryx si nu am putut sa-mi dau seama. Skarre nu pare a fi foarte batrana (30-40 de ani poate), cel putin asta am dedus eu.

Teoretic sunt nemuritoare. Dupa ce trec de o anumita varsta (nu este specificata) devin hags, dar daca nu sunt omorate, ele nu vor muri de moarte naturala.

Bogdan a scris:2) Asta e o intrebare pentru Sataniel - ai idee ce se intampla cu femei luate prizoner de Satyxis? Sau pur si simplu le omoara? Am ceva ce ma roade de ceva timp Smile. De ce intreb este faptul ca dupa ce termin povestea de Vampire Counts as vrea sa scriu ceva in care sa apara Satyxis.
Satyxis nu prea actioneaza independent, asa ca de obicei cei mai multi sclavii sunt luati de piratii vasului cu care au atacat sau armata lui Toruk. Dupa cum stii ele fac blood magic, deci orice sclav ce le revine devine sursa de energie pentru magia lor.

Bogdan a scris:3) Ce se intampla cu copiii Satyxis baieti? Sigur sunt si din astia? Sunt tinuti sclavi? Omorati?
Ritual sacrifice done by the hags.

http://web.info.uvt.ro/~mpopescu

3Iron Kingdoms lore discussion Empty Re: Iron Kingdoms lore discussion Mier Mar 30, 2011 8:30 pm

Bogdan

Bogdan
Furacios de Gin

Multumesc pentru lamuriri Mihai.

4Iron Kingdoms lore discussion Empty Re: Iron Kingdoms lore discussion Mier Mar 30, 2011 11:05 pm

Tarash_Bulba

Tarash_Bulba
Furacios de blugi

Ce soarta nasoala pt. birtii purtatori de elephant ...

Si la fel e si cu gagicile Tharn care si ele arata asa de bine...dar tot ce vor este sa te omoare/sacrifice si sa te pape... Sad

De ce alea mai faine vor doar sa omoare ? O, lume cruda!

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum