Jeans-Stealer Den
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

A community forum for Wargamers and Roleplayers alike from Timisoara, Romania.


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Zvonuri Warhammer 40.000

+4
NDC_BC
Reapez
Tarash_Bulba
Bogdan
8 participanți

Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 4]

1Zvonuri Warhammer 40.000 Empty Zvonuri Warhammer 40.000 Sam Mar 05, 2011 12:23 am

Bogdan

Bogdan
Furacios de Gin

Dupa cum stiti, topicul de Zvonuri!

2Zvonuri Warhammer 40.000 Empty Re: Zvonuri Warhammer 40.000 Sam Mar 05, 2011 12:26 am

Tarash_Bulba

Tarash_Bulba
Furacios de blugi

Pentru ca ne plac zvonurile ! Yay!

Vom debuta cu urmatorul zvonache legat de nidz (via Stickmonkey):

Lots of internal rumbling on a 2nd wave of tyranids. I don't have timelines, but expect it to hit before end of year, but after dark eldar releases complete that codex.

First, a new tyrant model is soon to debut. It has options for the swarm lord. It has some slight differences from the current metal, but is basically similar. I do think it stands between an inch or more higher, but not as tall as a trygon. I did not have an existing tyrant to compare. Wings are supposedly in the kit, but I did not see those.

Second, a harpy has been done, and will either be in this release or in the "summer of flyers"

For metals,

There is a doom and parasite sculpted. They look as expected. Doom is fairly dynamic, parasite is a bit bigger than I thought and will likely use the larger skimmer base.

And a new yrgarll genestealer in metal...think flash gitz


Un nou tyrant. Si de plastic. Nice. Si cu optiuni pt. wings and stuff. Awesome. Pt. jucatorii de nidz ofc. Iulian, chiar vreau sa vad un tyrant cu 4 boneswords. Ar fi extrem (desi nu ca mawlock-ul)
Very Happy Evil or Very Mad

thread original pe warseer

3Zvonuri Warhammer 40.000 Empty Re: Zvonuri Warhammer 40.000 Sam Mar 05, 2011 10:33 am

Reapez

Reapez
Furacios Biban

Holy sweet mother of god!!! MUUUUUUUUUUST HAAAAAAVEEEEEE

pictures pictures pictures


si in acelasi timp...

god shit shit dammit damn!! nu-i bai, mai iau un tyrant, si fiind de plastic o sa fie mai usor de lucrat cu el acuma Smile desi cred ca bonesowrd o sa le pun pe ala de metal cand o sa il iau

4Zvonuri Warhammer 40.000 Empty Re: Zvonuri Warhammer 40.000 Sam Mar 05, 2011 11:41 pm

Tarash_Bulba

Tarash_Bulba
Furacios de blugi

Reapez a scris:Holy sweet mother of god!!! MUUUUUUUUUUST HAAAAAAVEEEEEE

pictures pictures pictures


si in acelasi timp...

god shit shit dammit damn!! nu-i bai, mai iau un tyrant, si fiind de plastic o sa fie mai usor de lucrat cu el acuma Smile desi cred ca bonesowrd o sa le pun pe ala de metal cand o sa il iau

Si pe thread-ul original zic ca o sa fie si tervigonu'....Pregnant Carnifex FTW !!!11

5Zvonuri Warhammer 40.000 Empty Re: Zvonuri Warhammer 40.000 Mier Mar 09, 2011 4:06 pm

Bogdan

Bogdan
Furacios de Gin

6Zvonuri Warhammer 40.000 Empty Re: Zvonuri Warhammer 40.000 Mier Mar 09, 2011 7:33 pm

Tarash_Bulba

Tarash_Bulba
Furacios de blugi

Dreadknight-ul e superb!! E o combinatie de walkerii aia din Matrix si Loader-ul din Aliens. E F*ucking awesome! VREAU!

Grey knights arata bine. Cred ca pose-urile sunt cam exagerate si nu ii pun in valoare asa cum ar trebui.

Terminatorii arata OK. Cred ca nu prea imi plac castile lor, parca is prea patratoase...sau poate sunt iarasi pozitiile ori iluminarea.

Draigo e meh. Adica miniatura e foarte detaliata, dar pozitia nu e foarte inspirata, si fata e pictata parca e speriat si obosit. Very Happy

7Zvonuri Warhammer 40.000 Empty Re: Zvonuri Warhammer 40.000 Mier Mar 09, 2011 8:13 pm

Bogdan

Bogdan
Furacios de Gin

Pentru mine sunt un vis devenit realitate Smile De mult ii astept. Ma uitam si pe la vehicule, se pare ca vor avea Chimera, Rhino si Razorback disponibile pe langa Dreadknight, Stormraven, Land Raidere.

Da tot timpul am avut o slabiciune pt. cavaleri, iar astia pot spune ca se apropie de paladinii din legende.

8Zvonuri Warhammer 40.000 Empty Re: Zvonuri Warhammer 40.000 Sam Mar 12, 2011 11:52 am

NDC_BC


Furacios Biban

de cand am inceput ig-ul si flufful meu pt WSB (car nu stiu de ce nu sunt in stare sa-l termin) am vrut cavaleri cenusi pt cc si deep lovit dar erau de metal (si urasc metal) acum .....nu mai sunt de metal Smile)))))) muhahahahah cheers

9Zvonuri Warhammer 40.000 Empty Re: Zvonuri Warhammer 40.000 Sam Mar 12, 2011 9:22 pm

Tarash_Bulba

Tarash_Bulba
Furacios de blugi

Pai legat de Guardsmenii tai si al lor fluff, eu zic sa nu te grabesti, lasa-l sa se dezvolte singur. Cred ca poti sa integrezi lucruri din jocurile pe care o sa le ai pe parcurs in fluff si astfel acesta sa se dezvolte odata cu armata ta.

De exemplu meciul pe care l-ai avut cu Andrei si ai lui tau, poti sa spui despre regimentul tau ca in urma unor rapoarte ale cercetasilor au reusit sa ii surprinda pe blestematii xenos care se intorceau in urma unui raid asupra unei statii de observare imperiale si astfel, desi regimentul nu are o foarte vasta experienta cu acesti tip de xenos , prin disciplina si curaj au reusit sa doboare vehiculele si sa ii extermine pe ocupanti, astfel reusind sa ii razbune pe loialii servitori ai Imparatului ucisi miseleste. Sau ceva de genu' asta Laughing

Anyway, legat de Cavalerii gri, cred ca se merita sa iti faci o armata (am auzit ca si Bogdan vrea Wink ) mai ales ca acum is de plastic. Si robotul ala din matrix arata super. Si acum GK pots afoloseaca pe langa Land Raidere, si noile Storm ravens, si Rhino-uri ori Razorbacks. Cred ca o sa poti sa folosesti si ceva din IG ca si inducted guard la inchizitori.

P.S.: Daca magnetizezi armele de pe Dreadnight o sa il poti customiza si vizual (cam ce am facut eu cu Dreadonughts-ii mei). Cool

10Zvonuri Warhammer 40.000 Empty Re: Zvonuri Warhammer 40.000 Sam Mar 12, 2011 11:13 pm

Tarash_Bulba

Tarash_Bulba
Furacios de blugi

Si alte zvonuri pt. fanii Black Library...am lookin' at Garak Wink

via Luke Fogg

Lets dive right into the tasty upcoming novel news:

Dan Abnett Q&A

· Brin Milo is not the Ensign Crusher of the Gaunt’s Ghosts Series... we may see him again. He also kind of implied that we may see Mkvenner again... in a sort of “who knows” way.

· After finishing the Ghosts Story arc, Dan is hopeful of writing up some pre Ghosts stuff in Gaunt’s life, such as when he was a cadet with the Hyrkans.

· Lijah Cue was only added in the Honour Guard rewrite after he lost 80% of the novel and had to rewrite the whole novel in a month!


General 40K Novel Gossip

· There is a Legion of The Damned Battles Book in the works, due for spring next year


· There is going to be a Space Marine Battles Book with 4 Short stories in it, linked to the 4 Chapters who are listed in the Space Marine Codex as operating in the containment area around the Eye of Terror

· Gaunt's Ghosts audio dramas were hinted at

· There will a Space Marine Battles Book on Mcragge and the Tyranid on Marine Action that occurs there - eventually.


· The plot for the audio drama surrounding Eisenhorn is called the Keeler something or other. Those of you with excellent memories will remember where we have heard of Keeler before? She was a remembrance on the vengeful spirit and basically a picture of Horus turns up at some black market auction, and Eisenhorn goes in with Bequin to sort it out. Due out for Christmas.

Horus Heresy News

· Horus Heresy Book on Calth due for next spring also – written by Dan Abnett

· There is going to be a HH Primarchs Novelette containing short Stories on 4 Primarchs

1. G McNeil – Fulgrim

2. N Hien – Ferrus Mannus

3. G Thorpe – The Lion

4. R Sanders – The Alpha Legion Primarch(s)

Fantasy News

· Malus Darkblade graphic novel omnibus is due for a print on demand release. It will contain every comic that he has ever been in, including the one where he has a dream of flying around on a jetbike in Warhammer 40000!

· Bill King has already submitted the 1st draft of all three Tyrion and Teclis books! These are due for release at GamesDay next year.


Hmmm, mai mult info despre Primarchii Alpha legion. Me wants!
Gav Thorpe scrie depre Lion El'Jonson? Eeeew! Mad Pacat, si de ce naiba trebuie sa scrie despre primarchii care au mai fost deja, si nu scriu depre atatia altii despr care nu exista decat cateva randuri de fluff si ale aprin index astartes sau alte articole obscure si nestiute de nimeni? Mad

Hmmm, Eisenhorn si o poza a lui Horus? Intriguing... Cool

11Zvonuri Warhammer 40.000 Empty Re: Zvonuri Warhammer 40.000 Mier Mar 16, 2011 10:52 pm

Tarash_Bulba

Tarash_Bulba
Furacios de blugi

12Zvonuri Warhammer 40.000 Empty Re: Zvonuri Warhammer 40.000 Mier Mar 16, 2011 10:59 pm

Bogdan

Bogdan
Furacios de Gin

Grey Knights be mine! MINE!

13Zvonuri Warhammer 40.000 Empty Re: Zvonuri Warhammer 40.000 Joi Mar 17, 2011 3:43 pm

Bogdan

Bogdan
Furacios de Gin

Am pus mana pe un Codex de Grey Knights care pare sa includa toate unitatile din varianta finala, point costs, etc. Acum urmeaza sa comand the real deal codex sa vedem cat a ramas la fel.

Ce mi-a placut din versiunea leakuita:

Inquisitorial Henchmen Squad (foarte variati)

Inchizitori Ieftini pt fiecare Ordo (~25 pts/Inquisitor) din cat imi amintesc.

Dreadknight-ul se pare ca este S7 T7, 2+/4++ Saves si doar 130 de puncte, poate fi teleportat in combat.

Fiecare vehicul are regula de psychic pilot (nice) si un psychic power asociat. Pe transportoare (inclusiv Chimera) apare Fortitude.
Un psychic test la inceputul movement phase-ului scoate orice shaken si stunned de pe vehicul.

Costurile sunt doar cu 5 puncte mai mult decat Codex SM pt. vehiculele respective deci 40 pt Rhino si 45 pt. Razorback. Chimera ramane la 55 de puncte si este disponibila pt. orice unitate mai putin squadurile de Grey Knights.

La Grey Knights si GK Terminators apar Warding Staves care actioneaza ca un psychic hood/squad . Costul unui cavaler de baza e doar 20 de puncte. La fiecare 5 modele squad-ul de maxim 10 poate lua speshul weapons. Psylencer/Psycannon/Incinerator.

Squadurile par a pot fi kituite de CC sau All rounders. Nu am gasit entries pt chestiile cu jump pack dar am gasit Purgation Squads si Purifiers. Oricm vom vedea in codexul final. Asta asa de teaser.

14Zvonuri Warhammer 40.000 Empty Re: Zvonuri Warhammer 40.000 Joi Mar 17, 2011 6:34 pm

lemanruss

lemanruss
Furacios de Gin

Stirea e deja veche de o saptamina, dar asteptam sa o posteze alticenva ca sa pot raspunde: "I told you so". Dar cum nimeni nu zice nimic behold :
http://www.belloflostsouls.net/2011/03/40k-rumors-6th-edition-in-pipe.html

P.S. Oricum nu scapatzi fara "v-am spus io... Very Happy"

15Zvonuri Warhammer 40.000 Empty Re: Zvonuri Warhammer 40.000 Joi Mar 17, 2011 10:32 pm

Tarash_Bulba

Tarash_Bulba
Furacios de blugi

Daca asta te face sa mai postezi si tu, eu zic ca merita... Razz

Is curios ce o sa faca cu noua editie...problema nu cred ca e la rulebooks cat la codexuri. Cred ca daca ar merge pe sistemul PP ar fi mai bine. Dar na. Orisicum atat timp cat lumea nu da in power gaming, la noi ar trebui sa fie in regula. Laughing

Edit: @Bogdan, vezi ca nu cred ca te poti baza prea mult pe versiunea leak-uita, Dreadknight-ul e S6 T6 si mai sunt cateva chestii pe acolo care au alte costuri/stats.

16Zvonuri Warhammer 40.000 Empty Re: Zvonuri Warhammer 40.000 Vin Mar 18, 2011 7:21 pm

lemanruss

lemanruss
Furacios de Gin

Is curios cu ce o sa fie starter setu...Cu cit ma gindesc mai mult tind sa cred ca a fi cu eldari versus tau? necrons?scaven in space? on bikes?

17Zvonuri Warhammer 40.000 Empty Re: Zvonuri Warhammer 40.000 Vin Mar 18, 2011 10:57 pm

Tarash_Bulba

Tarash_Bulba
Furacios de blugi

Din ce am citi zvonuri Se pare ca Garda si SM nu vor fi inclusi. Este aproape sigur ca vor fi Chaos (Marines?)si posibil xenos ori Sisters ori Non-Vanilla Marines.

Desi 3+ contra 3+ e uneori plictisitor, Surorile posibil sa fie destul de diferite ca gameplay ca sa fie ok intr-un starter...

Deh, doar zvonuri... Laughing

18Zvonuri Warhammer 40.000 Empty Re: Zvonuri Warhammer 40.000 Vin Mar 18, 2011 11:02 pm

sataniel

sataniel
Furacios de blugi

Tarash_Bulba a scris:Din ce am citi zvonuri Se pare ca Garda si SM nu vor fi inclusi. Este aproape sigur ca vor fi Chaos (Marines?)si posibil xenos ori Sisters ori Non-Vanilla Marines.

Desi 3+ contra 3+ e uneori plictisitor, Surorile posibil sa fie destul de diferite ca gameplay ca sa fie ok intr-un starter...

Deh, doar zvonuri... Laughing

CSM vs DE ? Rolling Eyes What a Face

http://web.info.uvt.ro/~mpopescu

19Zvonuri Warhammer 40.000 Empty Re: Zvonuri Warhammer 40.000 Sam Mar 19, 2011 12:42 am

Tarash_Bulba

Tarash_Bulba
Furacios de blugi

sataniel a scris:
Tarash_Bulba a scris:Din ce am citi zvonuri Se pare ca Garda si SM nu vor fi inclusi. Este aproape sigur ca vor fi Chaos (Marines?)si posibil xenos ori Sisters ori Non-Vanilla Marines.

Desi 3+ contra 3+ e uneori plictisitor, Surorile posibil sa fie destul de diferite ca gameplay ca sa fie ok intr-un starter...

Deh, doar zvonuri... Laughing

CSM vs DE ? Rolling Eyes What a Face

Un set de asta ar fi Win Win pt. tine ha? Razz

Oricum si daca sunt surorile, nu mi-ar parea rau, ele sunt prima mea iubire in 40k...si nu numai a mea Wink

P.S.: Hooray pt. citate vizibile! Cool

20Zvonuri Warhammer 40.000 Empty Eldar Phantom Titan Preview Sam Mar 26, 2011 8:36 pm

sataniel

sataniel
Furacios de blugi

Zvonuri Warhammer 40.000 Phantom-preview

http://web.info.uvt.ro/~mpopescu

21Zvonuri Warhammer 40.000 Empty Re: Zvonuri Warhammer 40.000 Sam Mar 26, 2011 11:43 pm

lemanruss

lemanruss
Furacios de Gin

Model FW? Oricum e supermegaextra Very Happy

22Zvonuri Warhammer 40.000 Empty Re: Zvonuri Warhammer 40.000 Dum Mar 27, 2011 1:27 am

Bogdan

Bogdan
Furacios de Gin

@Adi - Am pus mana pe varianta finala a Codexului. Nu e calitate foarte OK dar se poate citi Smile

23Zvonuri Warhammer 40.000 Empty Re: Zvonuri Warhammer 40.000 Dum Mar 27, 2011 1:00 pm

Tarash_Bulba

Tarash_Bulba
Furacios de blugi

Bogdan a scris:@Adi - Am pus mana pe varianta finala a Codexului. Nu e calitate foarte OK dar se poate citi Smile

Da incoace!

Ce imi place la titanu' eldarilor este culoarea Laughing si ala micu' ce sta in cap. Smexy.

24Zvonuri Warhammer 40.000 Empty Re: Zvonuri Warhammer 40.000 Dum Mar 27, 2011 1:14 pm

Bogdan

Bogdan
Furacios de Gin

Intra pe messenger sau ceva Smile Si ti-o trimit.

25Zvonuri Warhammer 40.000 Empty Re: Zvonuri Warhammer 40.000 Dum Apr 03, 2011 6:05 pm

lemanruss

lemanruss
Furacios de Gin

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 4]

Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum